Мукачево. ДНЗ № 5
 
МУКАЧІВСЬКИЙ ДИТЯЧИЙ САДОК № 5 " ТЕРЕМОК"

Історія

Мукачево – це чарівне місто Закарпаття з прекрасними вулицями. Квітучими садами.

 

Історія нашого садочка розпочалася в 1957 році, в приміщенні житлового будинку по вул. Леніна. 43 (теперішня Ярослава Мудрого), яке було переобладнано на 3-х груповий садок № 5.

 

Першим керівником садка була Проніна Раїса Олексіївна, людина енергійна,глибоко обізнана в дошкільній освіті, здатна надихнути та спрямувати педколектив на творчу роботу з дітьми. В той час в закладі працювало 6 вихователів. Працювала кухня, пральня та кабінет медичної сестри, ігрові майданчики.

 

 

З 1970 по 1976 рік завідуючою дитячого садка №5 була Роза Олександрівна Перельман. З 1.06.1976 року керівником закладу була призначена Ачілова Мирослава Семенівна.

 

У зв’язку з тим, що в Мукачеві не вистачало місць в дошкільних закладах для дітей Міськвиконкомом було прийнято рішення про реконструкцію закладу із добудовою двох груп за рахунок шефської допомоги підприємств «Меблевого комбінату» та «Кондитерської фабрики». Початок реконструкції було призначено на 1. 07. 1976р. на період реконструкції весь колектив та вихованці дитсадка були переведені до трьох садків (№16, №17, №19).

 

По ініціативі інспектора МіськВНО по дошкільному вихованню Гонак Христини Дмитрівни, керівника дитсадка №5 Ачілової Мирослави Семенівни та голови профкому дитсадка Шпеник Ольги Федорівни було прийнято рішення звернутись до керівництва заводу «Точприлад» за шефською допомогою для здійснення поставленої мети. Керівництво заводу «Точприлад» дало згоду на реконструкцію дитсадка, в зв’язку з чим заклад був переданий на баланс заводу.

 

В 1978 році була проведена добудова та забезпечено п’ять груп, кухні, музичної зали, ігрових майданчиків та інших допоміжних приміщень. На реконструкцію закладу завод «Точприлад» витратив приблизно 120 тис. карбованців та після виконаної роботи садок був повністю переданий під шефство заводу.

 

16.02.1979 року садочок став п’ятигруповим та був названий ДНЗ №5 «Теремок».

 

Садочок «Теремок» швидко став одним із зразкових серед садків Мукачева, неодноразово займав призові місця у міських заходах. Заклад був забезпечений всім необхідним для навчально-виховної роботи. Колектив цінував хороші умови роботи та прикладав усі зусилля, щоб діти відчували себе в садку краще, ніж вдома.

 

В групах проводились заняття по віковим групам, згідно програми навчання та планів роботи. В закладі працювали висококваліфіковані працівники, знаючі вихователі: Терпай А. В, Танинець М. М., Паровінчак Я. М., Нагорнюк Г. П., музичний керівник Ільтьо М. А.

 

Позитивний образ дошкільного закладу постійно приваблював батьків дітей, які бажали, щоб їхні діти навчались та виховувались в дитячому садку №5. Дітей систематично залучали до урочистостей, до привітань працівників заводу «Точприлад». Для цього були пошиті чудові костюми – українські, грузинські, угорські, російські, якими користуються працівники закладу і в сьогоденні. 

 

З березня 1981 року по вересень 1982 року завідуючою була Леві Єлізавета Іванівна, а з жовтня 1983 по 2001 рік заклад очолювала Шпеник Ольга Федорівна.

 

В зв’язку з великою потребою в місцях для дітей працівників заводу «Точприлад» в 1985 році заводом було прийнято рішення про будівництво на території дитсадка №5 двоповерхової будівлі на шість груп (140 місць). Проект був збудований за 10 місяців, але практично в садку щоденно знаходилось понад 300 дітей.

 

З 1.09.1986 року на базі закладу функціонувало 11 груп. З яких 3 групи - діти раннього віку, з них  2 групи цілодобові, а також 8 груп для дошкільного віку деного перебування, діяла група для дітей з вадами мовлення. Такими дітьми займалась дефектолог-логопед Симулик Г. А.

 

15.08.1986 року в штатний розпис була введена посада "Вихователь-методист", було призначено Соколову Н. О., яка стала до роботи і разом із завідуючою Шпеник О. Ф. прагнули до вдосконалення, замислювалися над тим, як найкраще організувати свою роботу з колективом. За свою наполегливу роботу Соколова Н. О. нагороджена відзнакою Міністерства освіти.

 

Під час розбудови закладу діти отримали окремі просторі дві зали: музичну та спортивну, які повністю відповідали вимогам Міністерства освіти. Інструктором по фізичному вихованню було призначено Котобей Т. М., яка відповідально ставиться до своїх професійних обов’язків і сьогодні. За свою віддану працю 27.09.1996 року Тереза Михайлівна також нагороджена відзнакою  Міністерства освіти.

 

Цікаво проводились музичні заняття першим музичним керівником садка Ільтьо Марією Антонівною, в тому числі цікаво були проведені в садку заняття з навчань дітей правилам вуличного руху за участю працівників Міської ДАІ.

 

З 1987 року ДНЗ №5 тісно співпрацював з середньою школою №1 О.С. Пушкіна по підготовці дошкільнят до шкільного навчання через організацію в садку нульових класів. Так 1987 року в садочку було організовано  2 нульових класи, в яких навчались шестирічні учні. Такі заняття проводились напротязі трьох років.

 

В закладі також був обладнаний кабінет для дитячого лікаря та медичної сестри, ізолятор для запобігання розповсюдження вірусних та кишкових інфекцій, а також кабінет реабілітації, обладнаний інгаляторами, кварцевими лампами та УВЧ для оздоровлення дітей. Всі групи та спортзал були обладнані бактеріоцидними кварцевими лампами.

 

18.01.2001р завідуюча Шпеник О.Ф. звільнилась з посади в зв’язку з виходом на пенсію. За свою добросовісну роботу Ольга Федорівна відзначена грамотами МіськВНО, ОблВНО то грамотою Міністерства освіти України.

 

2001 року керівником закладу призначено Катрич Марію Михайлівну, яка до свого призначення  працювала інспектором МіськВНО по дошкільному вихованню, дуже добре знала колектив садочка. Під час її керівництвом проводились поточні ремонти групових кімнат, було здійснено заміну покрівлі дитячого садку. В зв’язку з виходом на пенсію Катрич М. М. звільнилась з роботи у 2011році.

З 2011 року закладом керує Орбан Марина Іванівна, яка повністю відповідає сучасним вимогам, які ставляться до  керівника: цілеспрямованість, відданість справі, енергійність, дисциплінованість, володіння естетичним смаком.

 

Завдяки зусиллям завідуючої Орбан Марини Іванівни заклад перетворився на теплий затишний дім для малюків. Естетично оформлені приміщення, казкові ігрові майданчики подобаються як дітям так і їх батькам.