Свято дорослішання

Завідуюча: Доброго ранку, малята!

Вітаю вас із новим навчальним роком

і відкриваю наше перше й дуже веселе свято

«День дорослішання».

1-й вихователь: І червоним не відмічено

День оцей в календарі.

Й прапорцями не розцвічено

Наш будинок у дворі.

2-й вихователь: Та впізнати можна свято –

В місті кожному й селі.

До садочків ідуть радо

Дошкільнята всі малі.

3-й вихователь: Квітів, усмішок багато,

Ігор, конкурсів, пісень,

Бо сьогодні в діток свято –

Це дорослішання день.

(під музику з'являється Мері Попінс із зонтиком в руках.)

Мері Попінс: Ось. Здається все влаштовано якнайкраще, дитячий садок прикрашено, все готово до свята. (звертає увагу на дітей.) Ой, ви вже тут? (набирає пози)Доброго дня, малята! (робить реверанс) Поспішаю вам повідомити, що сьогодні ми потрапимо до чарівної країни Доросляндії. А для того, щоб пройтися нею, вам знадобляться кмітливість, сила й гарний настрій. Ох, я забула найголовніше. Я одна, а вас так багато! Що ж мені робити? Здається я придумала! Викличу сюди персонажів із різних казок, і вони стануть моїми помічниками. Вирішено.

-​ Карлсон – це раз. Він веселий та кмітливий.

(Крутить зонтиком і під муз. супровід з'являється Карлсон та здоровається зі всіма).

-​ Червона шапочка – це два! Вона розумна й добра дівчинка!

(Крутить зонтиком і під муз. супровід з'являється Червона шапочка, робить реверанс).

-​ Буратіно – це три! Він веселий та сміливий, а це нам конче потрібно.

(Крутить зонтиком і під муз. супровід з'являється Буратіно, здоровається).

Мері Попінс: Ну. Здається всі зібралися. Можна починати.

Друзі мої, я запросила вас сюди, щоб ви допомогли провести чудове свято – «День дорослішання».

Карлсон: Чутка про вашу доброту й справедливість розійшлася всім казковим королівством, і тому я готовий служити вам, пані!

Ч.Ш. : А з чого ж нам почати свято? Може, дати дітям якісь завдання? Кажуть, чим люди доросліші, тим вони мудріші. От ми і перевіримо, чи виросли малята за літо.

Буратіно: Щоб дізнатись, чи виросла дитина, зовсім не обов'язково її так випробувати.

Мері Попінс: Дорогі друзі, не сперечайтеся. Я вже все придумала. Відправимося разом із дітьми в подорож. Зараз ми розділимося на три команди й вирушимо до країни Доросляндії. На кожній зупинці, і їх у нашій країні три, вам, малята, треба буде показати свою винахідливість, сміливість, музикальність і, найголовніше, життєрадісність. У дорогу ви вирушите зі своїми капітанами: перша команда – з Карлсоном; друга – з Буратіно; третя – з Червоною шапочкою. Кожну команду чекає три випробування, за які ви отримаєте оцінки. Вони відмічатимуться в маршрутних листах: червоний колір – «відмінно»; зелений – «добре», синій – «погано». Отож, шикуйтеся за своїми капітанами і вперед до країни Доросляндії.

Пісня «Не журись»

(Діти під пісню «Не журись» відправляються у подорож.

Перша зупинка – інтелектуальна.

Друга зупинка – фізкультурна.

Третя зупинка – музична.

Завідуюча: Бачу, ви добре потрудилися, всі випробування пройшли успішно, відразу видно, що літо не минуло для вас даремно. Отже, оголошую результати ваших змагань. Як бачите, перемогла сьогодні дружба.