Мукачево. ДНЗ № 5
 
МУКАЧІВСЬКИЙ ДИТЯЧИЙ САДОК № 5 " ТЕРЕМОК"

Ігри для дітей

 

В які ігри можна пограти з дитиною на вулиці.

Гра – важливий інструмент розвитку малюка. Про це знають всі батьки. Гра виховує, соціалізує, розважає, навчає, дає відпочинок. А ще вона – кращий, точний і простий спосіб зрозуміти власну дитину.  Так що грати і ще раз грати! Ми розповімо вам, в які ігри можна пограти з дитиною на вулиці. Ці ігри не тільки веселі, а й спрямовані на розвиток будь-яких навичок – уваги, пам’яті, командного духу.

                                                   «Політ сови».

Дуже динамічна гра для дітей різного віку. Кількість учасників не обмежена. Дайте хлопцям завдання – вибрати місце, де буде дупло сови, і ведучого, який буде виконувати роль нічного птаха. Сова ховається в своєму затишному гніздечку і вимовляє слово «день». Учасники гри починають « літати», розмахуючи руками, немов крилами. Ведучий несподівано каже: «Ніч». У цей момент діти повинні завмерти в тій позі, в якій вони «літали». Сова покидає дупло і важливо походжає між ними. Головне правило – не ворушитися! Хто його не дотримується, того сова забирає з собою. Як тільки вона ховається з видобутком і вимовляє слово «день», учасники гри знову починають «літати». Скільки « виходів » буде у сови, вирішуйте самі. Можна грати до тих пір, поки в дуплі не опиниться, наприклад, п’ять учасників. Не забувайте, що діти швидко втомлюються від одноманітності. Як тільки обумовлену кількість спійманих совою пташок буде в гнізді, вибирайте іншого ведучого і починайте гру заново .

                                             «Лісовий поїзд» .

Діти стають обличчям до спини іншого учасника і охоплюють його за талію. Дитина, яка стоїть першим (ведучий), оголошує: «Поїзд відправляється». Він же дає розпорядження в процесі гри: як повинен рухатися «склад» – бігти , йти , пригальмувати, повернути праворуч і т.п. Ця гра дуже весела. Не всі діти відразу розуміють, де право і ліво , коли зупинитися або, навпаки, прискоритися. І коли вони грають, вони стикаються один з одним, веселяться. Гра ще і корисна тим що, вчить працювати в команді, розвиває реакцію, увагу. Активні ігри на вулиці підвищують апетит дитини.

                                             «Розплетіть косу».

Знайдіть вдома кілька різнокольорових довгих стрічок і заплетіть їх. Прив’яжіть отримані коси до невисоких  гілок. Діти діляться на команди. Кожна має якнайшвидше розплести косу. Хто першими впорається із завданням, ті і перемагають .

                                      «У пошуках скарбів».

Накупіть подаруночків (альбоми , олівці , магніти тощо), складіть їх в коробку і сховайте її. Нехай діти задають вам навідні запитання щодо місця, де лежить коробка. А ви відповідаєте тільки «тепло» або «холодно». Як тільки місце буде вгадано, діти по черзі, закривши очі, беруть з коробки подарунок і намагаються на дотик вгадати, що це таке. За правильну відповідь покладається приз (той предмет, який дитина дістав з коробки).

                                             «Світ навколо нас».

Ця гра буде цікава діткам молодшого віку. Давайте їм завдання. Нехай учасники гри скажуть, скільки вони бачать в даний момент кіл (сонце, клумба тощо), квадратів (пісочниця , стіл вод злодієві і ін.) Або попросіть їх назвати звуки, які вони чують (шумить машина, десь грає музика). Завдання придумуйте будь-які. Подібна гра розвиває увагу, пам’ять, фантазію.

                                   «Йдемо в гості до добрих фей».

Гра розвиває вміння орієнтуватися на місцевості. Як і попередня, буде цікава дітям молодшого віку. Придумайте казку. Розкажіть маленьким непосидам , що недалеко від вашого будинку живуть добрі чарівниці, але побачити їх не так-то просто. Вони ховаються від людей. Одним оком поглянути на них можна тоді, коли вони сплять. Але діти повинні самі знайти дорогу до будинку фей. Для цього зробіть покажчики – розвісьте на гілках яскраві стрічки, вони будуть орієнтиром для учасників гри. Розкажіть їм, що питати у вас, як дістатися до місця проживання чарівниць, не можна, інакше вони прокинутися і полетять. З завданням потрібно впоратися самостійно, користуючись підказками–стрічками, як мітками.

Гра – це чудова можливість провести час зі своєю дитиною , краще дізнатися його , познайомитися з його друзями. Використовуйте її , і у вас вийде виростити щасливу , гармонійну і впевнену в собі особистість!

 

Творчі прогулянки з дитиною на вулиці – це не тільки спосіб розвинути його фізичні здібності і пізнати навколишній світ. Багатьом мамам вдається навіть розучувати з дитиною нові слова і практикуватися в рахунку і читанні. А чому б не використати прогулянки для розвитку творчих здібностей малюка?

Зробити прогулянки творчими під силу будь-якій мамі. Для цього потрібно тільки бажання і трішки фантазії.

                                               Знайди відмінність

Творчі люди дуже спостережливі. Здатність творити – це вміння помічати деталі, які іншим людям непомітні. Нехай малюк знайде десять відмінностей будь-якої пори року. Якщо ви гуляєте по осінньому парку, нехай дитина скаже, які особливості притаманні тільки осені. Для осінніх прогулянок радимо  спостерігайте, як день у день змінюється забарвлення листя на деревах, як сильніше розкриваються квіти, змінюється вигляд двору.

Букет

Щодня, виходячи на прогулянку, ставте собі якусь мету. Наприклад, зібрати гербарій з кленовий листочків. Завтра ви вже будете збирати листочки берези. Попроси дитини сказати, чим вони відрізняються один від одного. Нехай спробує намалювати на асфальті листочок клена і листок берези. А з букета з кульбаб сплетіть разом вінок.

                                  

Хмари

Леонардо Да Вінчі вважав, що спостереження за хмарами допомагає розвинути творчу уяву. Навіть у парку можна покласти малюка на лавочку. Нехай він дивиться на небо в хмарах і розповідає, кого він там побачив.

Казковий герой

Дай малюку таке завдання: знайти сухі гілки, коріння, шишки, жолуді, камінчики, які нагадують їм казкових персонажів.

Малюємо

Візьміть на прогулянку акварельні фарби і воду в пляшці і спробуйте розмалювати камінчики, листочки, гілочки. Можна помалювати крейдою на асфальті. Або зовсім зробити в пластмасовій пляшці дірочку, набрати в неї води і розмалювати асфальт водою.

А взимку і зовсім зліпити маленьку черепашку зі снігу і залити її пофарбованою в зелену фарбу водою. Дитина зрадіє тому, якою стане його черепашка на наступний день. Таку творчість під час прогулянок сподобається твоєму малюку.

 

 

Слухаємо

Нехай малюк закриє вічка і вслухається. Що він чує? Як шумить вітер? А які звуки видає машина? Чути йому, як падає листя?

                                                          Паличка

Щоб навчити дитину чітко розрізняти всі звуки, дай йому в руку будь-яку суху паличку або гілочку. Нехай він постукає з різних предметів і почує, який різний звук виходить. Який звук, коли постукати по дереву, по лавочці, по асфальту або залізного паркану?

                                                           Скотч

Можна зробити маляті браслетик із скотчу на ручку. Нехай він приліпить туди все, що захоче: травинки, листочки, пелюстки.

                                                             Час.

Можна познайомити дитину з пристроєм годин. Якщо він вже знайомий з електронними або механічними годинниками, зробіть на вулиці сонячний годинник. Намалюйте циферблат і вставте в середину паличку. Через деякий час зверніть увагу на тінь. Вона вже посунулась. Так працює сонячний годинник.

Такі творчі прогулянки допоможуть малюкові швидше розвиватися. Зроблять його більш чуйним і спостережливим. Можливо, в майбутньому, саме завдяки ним з нього вийде чудовий художник або музикант.